NASZ BIEG

Radzymiński Trail to bieg przełajowy rozgrywany na dystansie 10 km, organizowany na leśnych drogach i ścieżkach w lesie w Aleksandrowie k/Radzyminia. Celem biegu jest integracja lokalnego środowiska biegaczy, propagowanie zdrowego stylu życia, promocja atrakcyjnych terenów leśnych wokół Radzymina, jak również edukacja w zakresie ekologii i dbałości o czystość środowiska naturalnego.

Organizatorem biegu jest amatorska drużyna biegaczy z Radzymina Radzymin Run Team.  Ludzie z pasją, niezwykle energiczni i pozytywnie nakręceni. Z takim właśnie podejściem, pełni entuzjazmu i zapału, biegacze postanowili zrobić coś dla innych, podobnych zapaleńców i zorganizowali bieg Radzymiński Trail.

Współorganizatorem jest Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu, a cała impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin.Bieg bardzo dobrze wpisuje się w aktualne trendy i upodobania biegaczy, którzy coraz częściej poszukują zawodów biegowych organizowanych z dala od miejskiego zgiełku, asfaltowych dróg i ruchu ulicznego. Takie właśnie warunki biegacze spotkają w radzymińskim lesie.

Dodatkowo impreza biegowa promuje tzw. „plogging” (biegnij i zbieraj), czyli aktywność biegową łączącą bieganie i jednoczesne zabieranie śmieci porzuconych na ścieżce. Aktualnie to bardzo popularny trend, zapoczątkowany w Szwecji, który dosyć szybko zyskuje popularność również w Polsce. Potrzebę takich akcji doskonale rozumieją wszyscy miłośnicy przyrody, którym nie jest obojętny stan lasów, które niestety często są zaśmiecane.

Bieg ma charakter cykliczny – organizowany corocznie, w okresie jesiennym.Oficjalna strona biegu www.radzyminskitrail.pl

Serdecznie zapraszamy!